niedziela, 10 stycznia 2016

Książkowe zdobycze!


Witajcie!
W dzisiejszym poście chciałabym pokazać wam moje nowe zdobycze książkowe, które upolowałam ostatnimi czasy. Obejmują one dwie trylogie, dwie najbardziej znane książki Georga Orwella, a także jedna biografia. 


Zacznijmy od książek z cyklu Southern Reach, na który składają się kolejno: Unicestwienie (tom 1), Ujarzmienie (tom 2.) oraz Ukojenie (tom 3). Na zakup tych książek zdecydowałam się ponieważ słyszałam dobre opinie o niej, a także dowiedziałam się, że ma powstać ich ekranizacja! Również okładki i cena mnie zachęciły( kupiłam je na znak.com.pl po 15 zł każda!). Są to książki z gatunku fantastyki/sci-fi napisane przez Jeffa VanderMeera. Poniżej wklejam opis pierwszego tomu (więcej tutaj).
"Powstała po tajemniczym Wydarzeniu Strefa X rządzi się własnymi, nieznanymi ludziom prawami. Członkowie jedenastu pierwszych ekspedycji do Strefy umierali, popełniali samobójstwa lub zabijali się nawzajem. Ci, którzy przetrwali, nie pamiętali, jak przebiegał ich powrót. Dwunastą wyprawę tworzą wyłącznie kobiety. Czy im uda się odkryć tajemnice Strefy? Jakie sekrety kryje niezwykła flora i fauna tego miejsca? A może to ona je stworzyła i nim rządzi? Jedno jest pewne: Strefa X wpływa na ludzkie umysły i zmienia każdego."
Nie tylko opis nas zachęca, tworząc pewną otoczkę tajemnicy, ale i również okładki, które moim zdaniem są obłędne!


Dobrze, przejdźmy do następnej trylogi, którą jest Wayward Pines (części w kolejności Szum, Bunt, Krzyk). Tutaj również zachwyciła mnie cena (także zakupione na znak.com.pl) i opis. Książka podobno ma wywoływać podobne odczucia jak Miasteczko Twin Peaks czy Lost-Zagubieni i mam nadzieję, że tak będzie :) Seria opowiada o tajemniczym i dziwnym miasteczku jakim jest Wayward Pines i o agencie specjalnym- Ethanie Burke, który do niego przybył w poszukiwaniu dwóch zaginionych funkcjonariuszy. Kiedy jednak przekonał się, że nie jest to zwykłe miasteczko, jego cel zmienił się na: przetrwać. Trylogia to również doczekała się ekranizacji w formie dziesięcioodcinkowego serialu, który na pewno obejrzę, zaraz po przeczytaniu książek!


Następnie mamy bardzo znane ksiązki: Folwark Zwierzęcy i Rok 1984 Georga Orwella.
Zacznijmy może od tej pierwszej i tu od razu przejdziemy do opisu:
Orwell pisał: "Folwark Zwierzęcy miał być przede wszystkim satyrą na rewolucję rosyjską. Jednak, jak podkreślam, przesłanie utworu jest szersze: chciałem wyrazić w nim myśl, iż ów szczególny rodzaj rewolucji (gwałtowna rewolucja oparta na konspiracji , z motorem napędowym w postaci nieświadomie żądnych władzy osób) może doprowadzić jedynie do zmiany władców. Mój morał brzmi tak oto: rewolucje mogą przynieść radykalną poprawę, gdy masy będą czujne i będą wiedzieć, jak pozbyć się swych przywódców, gdy tamci zrobią, co do nich należy. (...) Nie można robić rewolucji, jeśli nie robi się jej dla siebie; nie ma czegoś takiego jak dobrotliwa dyktatura."
Książka ma pokazać zachowania ludzi, głównie w polityce, na przykładzie zwierząt. Brzmi dziwnie? Może i tak, jednak to sprawia także, że książka wydaje mi się być bardziej intrygująca. Nie spotkałam się również żadną negatywną opinią, więc to chyba o czymś świadczy :)

Rok 1984 jest to antyutopijna powieść, która podobno natchnęła twórców telewizyjnego show "Big Brother". Zaciekawiające, prawda?
"[Książka] ukazuje świat, który zawsze może powrócić. Świat pustych sklepów, permanentnej wojny, jednej wiary. Klaustrofobiczny świat Wielkiego Brata, w którym każda sekunda ludzkiego życia znajduje się pod kontrolą, a dominującym uczuciem jest strach. Świat, w którym ludzie czują się bezradni i samotni, miłość uchodzi za zbrodnię, a takie pojęcie jak ‘wolność” i „sprawiedliwość” nie istnieją."
Książkę tą chcę przeczytać ponieważ uważana jest za książkę, którą każdy powinien znać, więc chcę się przekonać, czy jest taka wybitna jak wszyscy piszą, czy może nawet jeszcze lepsza?


Ostatnią, taką "luźniejszą" książką bym powiedziała, jest biografia lidera znanego zespołu Nirvana- Kurta Cobaina: Pod ciężarem nieba. Nazwałam ją "luźniejszą" dlatego, że jest to tylko biografia, pewna ciekawostka, których możemy naczytać się pełno w internecie. Jednak jakby się tak zagłębić to może to być tak naprawdę najcięższa książka, ponieważ ukazuje nam życie i tajemniczą śmierć kogoś, kogo często słucham zarówno ja osobiście jak i reszta świata.

W porządku, to by było na tyle w związku z moimi zdobyczami książkowymi, mam nadzieję, że post wam się podobał. Miło by było gdybyście zostawili jakiś komentarz związany z tym co napisałam, może czytaliście którąś z w.w. książek? Jak tak to dajcie znać co o nich sądzicie! :)
Pewnie o części tych książek jeszcze napiszę jak je przeczytam.
A teraz pozdrawiam was serdecznie, pa! ;) /W


5 komentarze:

  1. Mega okazałe łowy! Ja właśnie pozamawiałam kilka książek i już nie mogę się doczekać dostawy. Od dłuższego czasu planuję przeczytać ,,Unicestwienie" ponieważ stoi na mojej półce. Jednak ciągle coś bardziej przykuwa moją uwagę. :)
    Pozdrawiam,
    Geek of books&tvseries&films

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. No właśnie, najtrudniej się przybrać do czytania :D/w

      Usuń
  2. Miłej lektury:) Nie czytałam żadnej z tych książek:)

    OdpowiedzUsuń
  3. zazdroszczę Wayward pines! zawsze chciałam przeczytać ale nie ma w mojej bibliotece. pozdrawiam :)
    wyznaniaczytadloholiczki.blogspot.com

    OdpowiedzUsuń
  4. Kilka osób zachęciło mnie do przeczytania "Roku 1984" i mam zamiar to niedługo nadrobić, natomiast "Folwark Zwierzęcy" będzie już niedługo moją lekturą, więc będę miała okazję się z nim zapoznać :)

    OdpowiedzUsuń

Obsługiwane przez usługę Blogger.
 

The Circus of Dreams Template by Ipietoon Cute Blog Design

Blogger Templates